W listopadzie 2020 r. odbył się szkolny konkurs na prezentację multimedialną o patronie Szkoły Podstawowej w Cigacicach, Melchiorze Wańkowiczu. Celem konkursu było motywowanie uczniów do poszerzania wiedzy o patronie szkoły, rozwijanie w uczniach umiejętności samodzielnego wyszukiwania materiałów źródłowych, rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną. W konkursie brali udział uczniowie klas VI- VIII, którzy zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności. Wszystkie nadesłane prace  charakteryzują się oryginalnym ujęciem tematu i ciekawymi przemyśleniami. Mają walory edukacyjne i popularyzacyjne.

Zwycięzcą konkursu został Felek Czupryn z kl. VI, II miejsce zajęły  uczennice z kl. VII, Aleksandra Podhajska i Zuzanna Kwiatkowska, a III miejsce zajął Wiktor Lądwik  z kl. VI. Natalia Sarbok z kl. VI oraz Karol Wykręt i Patryk Gratunik z kl. VIII otrzymali wyróżnienie.

Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy pomyślności w dalszym rozwijaniu swoich zdolności.