Historia to ludzie, którzy ją tworzą. Lub o niej opowiadają. W ostatnim czasie na lekcjach historii w klasie siódmej gościliśmy dwie interesujące osoby – panią Annę Foks i Marcela Bemben.

Pani Ania przejmująco opowiedziała o byłym nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz/Birkenau, o życiu i śmierci setek tysięcy ludzi. Oprowadziła nas wirtualnie po obozie i przedstawiła zasady jego funkcjonowania. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiej akcji „Zaproś mnie na swoja lekcję”.

Natomiast Marcel Bemben, to wychowanek naszej szkoły, obecnie uczeń VLO w Zielonej Górze i pasjonat historii. Opowiedział w młodzieżowy sposób o nazizmie w Niemczech i dojściu Adolfa Hitlera do władzy.

Mimo różnego charakteru, zarówno jedne, jak i drugie zajęcia były bardzo ciekawe i wniosły powiew świeżości na lekcje. Uczniowie byli pod dużym wrażeniem osób prowadzących i referowanego materiału.

A. W-L.