Archiwum

Rok szkolny 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021 /2022 – 01.09.2021 r.

Po wakacyjnej przerwie, 1 września br., uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Pani dyrektor Ewa Leśniak-Borzęcka zwróciła się do zebranych w sali gimnastycznej uczniów, rodziców i zaproszonych gości następującymi słowami:

„Ponad 2 miesiące temu zamknęliśmy karty szkolnej kroniki upamiętniające osiągnięcia, wydarzenia w ubiegłym roku szkolnym, zapisane podczas trudnej zdalnej pracy. Wakacje przyniosły nowe zapiski, wśród których znajdą się informacje o licznych remontach, o zakupie nowych pomocy i mebli.

Nowy rok szkolny rozpoczynamy z nowymi planami, z ciekawymi perspektywami, pełni ambicji i zapału do pracy.

Drodzy pierwszoklasiści! Otwieramy dziś przed wami nie tylko drzwi szkoły, ale nade wszystko nasze umysły i serca. Od dzisiaj szkoła ta jest również waszą szkołą. Wpisując siebie w jej tradycję, uczyńcie naszą szkolę jeszcze piękniejszą – przez wysiłek pracy i mądre wykorzystanie czasu.

Ósmoklasiści macie bardzo ważny rok przed sobą. Zdecyduje on o dalszej nauce…. a może nawet i o całym życiu. Warto pokusić się o mądre postanowienia i zrealizowanie ich w całej rozciągłości.

Wszystkich uczniów witam po zasłużonym odpoczynku i zapraszam na drogę …. ku mądrości.

Koleżanki i koledzy nauczyciele! Życzę wszystkim nam, by wyzwania i doświadczenia, jakie stoją przed nami w rozpoczynającym się dziś roku szkolnym, przyniosły nam niekłamaną satysfakcję.

Niech ten nowy rok szkolny będzie dla wszystkich bardzo twórczy i ciekawy, niech nie zabraknie nam chęci do wytężonej pracy i solidnej nauki. Niech będzie czasem pracy w szkole, nie w domu. Zapisujmy wspólnie naszą szkolną kronikę sukcesami w nauce i radością bycia razem – tu, teraz w naszej szkole.

ROK SZKOLNY 2021/2022 UWAŻAM ZA OTWARTY!

Odznaka dla naszej szkoły! – 13.09.2021 r.

Już jest, odznaka jakości dla naszej szkoły za projekt „Fiktive Familie”. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w projekt uczniom. Mam nadzieję, że to nie ostatnie takie nasze wspólne działanie.

Uczniowie klasy VII poznają Wakelet – 17.09.2021 r.

W piątek, 17 września 2021 r., klasa VIII naszej szkoły wzięła udział w webinarium na temat obsługi Wakelet. Jest to wspaniałe narzędzie, które pozwala zapisywać, kolekcjonować i udostępniać materiały w postaci cyfrowej. Dzięki Wakelet można zapisać i ułożyć w dowolnej formie wszystkie interesujące napotkane w sieci linki, pdf i zdjęcia. Już niedługo będzie można zastosować wiedzę i umiejętności w praktyce wykonując szkolny projekt.

Uczniowie klasy VII w Centrum Nauki Keplera – 21.09.2021 r.

Dnia 21.09.2021 roku klasa VII odwiedziła Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze.
Zajęcia rozpoczęły się od projekcji filmu pt. „Historia bartnictwa”. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy i zagrali w grę terenową. Zadaniem uczniów było wykonanie kilku zadań związanych z pszczelarstwem.
Po zajęciach w Centrum Nauki klasa udała się do Planetarium na seans o historii Układu Słonecznego.

 „Malowana muzyka Chopina” – 24.09.2021 r.

W piątek, 24 września w kawiarni Delicjusz w Sulechowie odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego „Malowana muzyka Chopina„, organizowanego przez SDK. Okazało się, że prace uczniów Szkoły Podstawowej w Cigacicach bardzo spodobały się jury konkursu, które przyznało im bardzo wysokie miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych.

W kategorii uczniów klas VII-VIII:

I miejsce zajęła Klaudia Sternalska

II miejsce – Jagoda Spaleniak

III miejsce – Roksana Wiśniowska

Wyróżnienie otrzymał – Stanisław Rogala

W kategorii uczniów klas IV-VI:

II miejsce zajęła- Malwina Dąbrowska

Wyróżnienia otrzymali: Helena Stelmaszuk i Wojciech Świetniewski.

Tytuł GRAND PRIX KONKURSU otrzymała praca Natalii Sarbok.

Z ogromną radością i dumą gratulujemy zwycięzcom.

„BohaterON w Twojej Szkole” – 04.10.2021 r.

Z przyjemnością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Cigacicach przystąpiła do akcji „ BohaterON w Twojej Szkole”.

Projekt to część ogólnopolskiej kampanii, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, a także promocją postaw patriotycznych i popularyzowanie historii Polski XX wieku.

Projekt realizowany jest pod patronatami: Ministra Edukacji i Nauki, Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Młodzieżowej oraz Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem. Partnerem merytorycznym Projektu jest Instytut Pamięci Narodowej.

Niedługo przedstawimy efekty naszej pracy.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia – 08.10.2021 r.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza naszych imprez szkolnych. 8 października br. zgodnie z tradycją przyjęliśmy do braci uczniowskiej pierwszoklasistów. Po złożeniu ślubowania zostali oni pasowani  przez panią dyrektor na pełnoprawnych członków naszej szkoły.

Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy i życzymy, by zdobywanie wiedzy i odkrywanie talentów było dla każdego z nich wielką przygodą.

„Mistrz Pięknego Czytania” – 29.10.2021 r.

29.10.2021 r. w Sulechowie odbył się VIII Gminny Konkurs ,,Mistrz Pięknego Czytania”. Reprezentanci naszej szkoły wykazali się niezwykłym talentem i  w mistrzowski sposób interpretowali utwory Stanisława Lema. W kategorii klas IV-VI uczeń klasy VI- Igor Lupa zajął I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Pięknego Czytania. W kategorii klas VII-VIII Natalia Sarbok ( klasa VII) zajęła III miejsce, a Roksana Wiśniowska ( również z kl. VII) otrzymała I wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim reprezentantom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

W starożytnej Grecji – 05.11.2021 r,

5 listopada na lekcji historii uczniowie klasy 5 wybrali się w podróż do starożytnej Grecji.

Każdy uczeń przebrał się i zaprezentował wylosowanego wcześniej mitologicznego boga. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z zadaniem. Efekty ich pracy podziwiała również zaproszona na lekcję pani dyrektor.

Nasz uczeń laureatem! – 14.11.2021 r.

Z przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Mateusz Okuniewski z klasy VII został laureatem gminnego konkursu patriotycznego ph.” Nie tylko szablą odbierzemy. Bohaterowie niepodległości”.

Pan burmistrz Wojciech Sołtys ogłosił wyniki konkursu oraz wręczył nagrody w trakcie obchodów 103 rocznicy odzyskania niepodległości na rynku w Sulechowie.

Mateusz wiedzę patriotyczną zdobywał pod czujnym okiem swojej nauczycielki p. K. Wudarskiej

Konkurs Recytatorski ph. „W poezji magia ukryta” – 24.11.2021 r.

24 listopada w Bibliotece Publicznej Gminy Sulechów odbył się Konkurs Recytatorski pt. “W poezji magia ukryta” promujący wiersze Joanny Kulmowej.

Naszą szkołę reprezentowały: Ada Bożek, Elena Kapica, Oliwia Dziurla- Rodak, Hania Pilarz, Zosia Sowa i Natalia Hetmanowska.

Decyzją jury w kategorii klas drugich E. Kapica zajęła miejsce II, O. Dziurla – Rodak miejsce III.

Mistrzem interpretacji w kategorii klas trzecich została N. Hetmanowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Szkolny konkurs „ Znam historię Powstania Warszawskiego” – 03.12.2021 r.

3 grudnia 2021 r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu „ Znam historię Powstania Warszawskiego”.

Pani dyrektor  pogratulowała wiedzy wszystkich uczestnikom i wręczyła nagrody zwycięzcom.

I miejsce – Karol Mazurek kl.8

II miejsce – Natalia Sarbok kl.7

III miejsce – Stanisław Kisielewski kl.8

Gratulujemy !

Konkurs plastyczny „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna” – 14.12.2021 r.

14 grudnia w Sulechowskim Domu Kultury odbyło się podsumowanie corocznego konkursu plastycznego na projekt pt. „Bożonarodzeniowa Kartka Świąteczna” . Na konkurs wpłynęło ponad 300  prac. Jury doceniło prace uczniów naszej szkoły:

Kategoria klasy I – III
Miejsce II – Hanna Pilarz kl. III
Miejsce III – Nikola Tarasiuk kl. III
Wyróżnienie – Jan Okińczyc kl. III

Kategoria klasy IV – VI
Miejsce II – Julia Zmudzińska kl. V
Miejsce III – Zofia Mickiewicz kl. IV

Kategoria klasy VII – VIII
Miejsce I – Natalia Sarbok kl. VII
Wyróżnienie- Wiktor Lądwik kl. VII

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Stypendia naukowe – 14.01 2022 r.

Dnia 14 stycznia 2022 r. pani dyrektor Ewa Borzęcka-Leśniak wręczyła uczniom klasy 7 stypendia naukowe za wyniki w nauce za I semestr roku szkolnego 2021/2022. Aby otrzymać takie wyróżnienie trzeba uzyskać średnią ze wszystkich przedmiotów powyżej 5,50.

Wyróżnieni uczniowie to:

Mateusz Okuniewski – 5,93

Stanisław Marczyński – 5,79

Wiktor Lądwik – 5,64

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

20 kwietnia 2022 r.

Kolejny sukces ucznia naszej szkoły. Mateusz Okuniewski, uczeń klasy VII został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii dla uczniów szkół podstawowych w województwie lubuskim  w roku szkolnym 2021/2022.

13 kwietnia 2022 r.

Z wielką radością informujemy, że uczeń klasy VII Mateusz Okuniewski  został LAUREATEM Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych w województwie lubuskim  w roku szkolnego 2021/2022.