Stało się już tradycją organizowanie przez członków Stowarzyszenia Regionu Cigacic atrakcji z okazji Dnia Dziecka. W tym roku dzięki zaangażowaniu SRC współpracującego z  Aktywnymi Babeczkami, Sołectwem Cigacic, strażakami miejscowej OSP oraz wsparciu finansowemu Zakładu Rockwool w Cigacicach, wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły i przedszkola otrzymały atrakcyjne prezenty, słodki poczęstunek oraz kiełbaski, które pod czujnym okiem strażaków można było bezpiecznie upiec na przygotowanym na tę okazję ognisku.

Dodatkową atrakcją dla dzieci okazał się wóz strażacki, którego wyposażenie niezmiernie uczniów interesowało. Każdy chętny mógł wsiąść do środka wozu i zobaczyć jak wygląda on od środka.

Sprzyjająca, słoneczna pogoda sprawiła, że Dzień Dziecka był niezwykle radosnym i pogodnym dniem nie tylko dla najmłodszych.

E. P.-M.